Pakowanie

Primary packaging


Pierwszym etapem automatycznego pakowania jest przejęcie produktu po zakończonym procesie jego wytwarzania i poprowadzenie go do urządzeń wykonujących odpowiednie opakowania, tzw. “primary packaging”, co przetłumaczyć można jako „opakowanie początkowe”. W procesie tym szczególnie istotne jest, aby nie tylko sama maszyna pakująca ale cały system doprowadzający do niej produkt dobrany był odpowiednio do właściwości i charakterystyki produktu. Wykorzystanie odpowiednich urządzeń (robotów pakujących) zapewnia, że w opakowaniu znajdzie się nieuszkodzony, zachowujący swoje walory wyrób, który przekazywany jest do dalszych etapów pakowania.

Nasz zespół projektowy wykorzystując swoje blisko dwudziestoletnie doświadczenie w budowaniu systemów dystrybucji produktów i ich synchronizacji z maszynami pakującymi, dobierze odpowiednie dla każdego produktu rozwiązanie zapewniające maksymalną efektywność procesu pakowania.

Projektując linie wykorzystujemy urządzenia produkowane przez firmy wchodzące w skład globalnej grupy SACMI Packaging and Chocolate oraz maszyny naszych partnerów z którymi współpracujemy na terenie Polski.

  • Sacmi

    Automatyczna dystrybucja produktów, Systemy buforowania produktów, Wysoko wydajne maszyny pakujące typu flowpack

SACMI Packaging&Cocolate w zakresie primary packaging oferuje swoim klientom wysoko wydajne maszyny pakujące typu flowpack wyposażone w automatyczne systemy dystrybucji i wtaktowywania produktów.

Dzięki bardzo szerokiej gamie urządzeń znajdujących się w naszym portfolio jesteśmy w stanie w pełni zautomatyzować zasilanie maszyny produktem. Wykorzystując roboty, systemy dystrybucji rzędów i system liniowania i sztaplowania produktów jesteśmy w stanie przejąć produkt po wyjściu z linii produkcyjnej i automatycznie podać go do maszyny pakującej.

Maszyny typu flowpack do średnich wydajności

HPS 20Zapytaj o produkt

HPS 20 to prosta w obsłudze, uniwersalna maszyna pakująca przeznaczona bądź do ręcznego nakładania produktów bądź do synchronizacji z prostymi systemami automatycznego wtaktowywania. System wykonywania zgrzewu poprzecznego oparty jest tu o obrotowe szczęki, których szerokość i rozstaw dopasowane są do potrzeb konkretnej aplikacji. Maszyna może być wyposażona w pojedyncze lub podwójne szczęki zgrzewające. Możliwość łatwego przezbrojenia sprawia, że urządzenie szczególnie sprawdza się w zakładach poszukujących urządzeń do zróżnicowanego asortymentu pakowanego w krótkich seriach.

Po więcej informacji skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej

HPS 50Zapytaj o produkt

Do aplikacji wymagających większej prędkości pakowania lub bardziej zaawansowanego systemu automatycznego wtaktowywania produktów, proponujemy model HPS 50. Podobnie jak HPS 20, maszynę wyposażono w obrotowe szczęki zgrzewające. Maszyna może być wyposażona w nawet poczwórną szczękę oraz w system automatycznej zmiany folii, co w połączeniu z cztero- lub sześcio- pasowym automatycznym podajnikiem produktu zapewnia ciągłość produkcji oraz wysoką wydajność pracy. Sterowanie poprzez sterownik B&R zapewnia doskonałą synchronizację poszczególnych podzespołów maszyny, gwarantując powtarzalne opakowania wysokiej jakości.

Po więcej informacji skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej

Wysoko wydajne maszyny pakujące typu flowpack

Flowpack -maszyna pakująca JT PRO

JT PROZapytaj o produkt

Maszyna typu flowpack, zaprojektowana do integracji z systemem automatycznego zasilania produktem.

Napędzane w pełni serwosilnikami urządzenie pozwala na pracę z wysoką wydajnością- prędkość zgrzewania folii dochodzi tu do 80 m/min co daje
możliwość wykonywania nawet 500 paczek na minutę. Modułowa konstrukcja maszyny pozwala na jej konfigurowanie odpowiednie do aktualnych potrzeb
użytkownika dając możliwość zapakowania szerokiej gamy asortymentu.

Maszyna wyposażona jest w podwójny wałek mocowania folii wraz z systemem automatycznego sklejania rolek, funkcję nie ma produktu nie ma paczki, system odczytu znaku rejestrowego oraz wymienną głowicę zgrzewającą, dopasowaną do konkretnego produktu.

Po więcej informacji skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej
Maszyny pakujące JT EVO | SACMI

JT EVOZapytaj o produkt

Maszyna pakująca flowpack znajdująca zastosowanie w szerokim zakresie aplikacji gdzie z wysoką wydajnością konfekcjonowane są produkty takie jak tabliczki czekolady, batony, batony Muesli, pralinki, ciastka, wafle czy pieczywo jak również produkty niespożywcze.

Projektując maszynę konstruktorzy zwracali szczególną uwagę na dobór odpowiednich komponentów, tak aby zapewnić maksimum efektywności pracy
urządzenia zachowując jego konkurencyjną cenę. Maszyna zaprojektowana z myślą o integracji z systemami automatycznego podawania produktu,
osiągająca liniową prędkość zgrzewania folii w granicach 120 m/min dzięki czemu produkty pakowane mogą być z wydajnością nawet 1200 sztuk na minutę.

Po więcej informacji skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej

JT DUAL PROZapytaj o produkt

Maszyna JT Dual Pro to koncepcja, która powstała na bazie urządzenia JT PRO, czyli wydajnego flowpacka osiągającego prędkość liniową przesuwu folii do 80 metrów na minutę.

Dual Pro to dwuliniowy flowpack, który zsynchronizowany z linią dystrybucji pozwala na podwojenie wydajności pakowania przy wykorzystaniu minimum
powierzchni w zakładzie produkcyjnym. To ze względu na to, że obie „ nitki” maszyny zintegrowane są w ramach jednej obudowy.

Maszyna w wersji dual może być wyposażona we wszystkie opcje dostępne na JT PRO. Pomimo integracji de facto dwóch systemów zgrzewania w ramach jednej
obudowy maszyna może być obsługiwana przez jednego operatora, który ma zapewniony łatwy dostęp do wszystkich kluczowych podzespołów urządzenia.

Po więcej informacji skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej

JT AdvanceZapytaj o produkt

NAJNOWSZA MASZYNA FLOWAPACK W PORTFOLIO SACMI, ZAPROJEKTOWANA W NOWOCZESNYM CENRUM BADAŃ I ROZWOJU W SZWAJCARSKIM NEUHAUSEN

JT Advanced gwarantuje najwyższą efektywność pracy przy wysokiej wydajności pakowania, a szereg innowacyjnych rozwiązań zastosowany w konstrukcji tej maszyny zapewnia maksymalną wygodę użytkowania, pełen dostęp do kluczowych podzespołów oraz niespotkaną dotąd łatwość zmiany formatów. Prędkość przesuwu folii osiągana na tej maszynie to 150 m/min co przekładać się może nawet na 1500 paczek na minutę. Automatycznie regulowany docisk elementów zgrzewających oraz automatyczny system prowadzenia folii gwarantują wykonywanie opakowań najwyższej jakości.

Po więcej informacji skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej

Pionowe maszyny pakujące

VPS 25CZapytaj o produkt

VPS25C to pionowa (VFFS) maszyna do pakowania w trybie ciągłym (CFM). Zastosowanie najwyższej klasy komponentów pozwoliło na stworzenie wydajnej, niezawodnej i sprawdzającej się w najtrudniejszych warunkach produkcyjnych maszyny. Konstrukcja maszyny zapewnia utrzymanie wysokiej higieny pracy, łatwy dostęp do wszystkich kluczowych podzespołów urządzenia , niskie koszty utrzymania a także szybkie przezbrojenie przy zmianie pakowanego produktu. Maszyna może współpracować z różnymi systemami dozowania produktów takimi jak wagi wielogłowicowe, wagi liniowe, dozowniki objętościowe lub śrubowe. Urządzenie sterowane jest sterownikiem Allen Bradley i wyposażone w podciśnieniowe pasy ciągnące folię. Szczęki zgrzewające oraz pasy przesuwu folii napędzane są przez niezależne serwo silniki.

Po więcej informacji skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej

VPS 40CZapytaj o produkt

Podobnie jak VPS25C również model VPS45C to pionowa (VFFS) maszyna do pakowania w trybie ciągłym (CFM). Szczęki zgrzewające poruszają się nie tylko poziomo wykonując zgrzew porzeczny ale również pionowo, zapewniając znacznie wyższą wydajność pakowania. Model VPS40C umożliwia wykorzystywanie folii o szerokości 880 mm co w połączeniu z szeroką szczęką zgrzewającą pozwala na wykonywanie dużych opakowań przy zachowaniu wysokiej wydajności pakowania. Konstrukcja maszyny zapewnia utrzymanie wysokiej higieny pracy, łatwy dostęp do wszystkich kluczowych podzespołów urządzenia , niskie koszty utrzymania a także szybkie przezbrojenie przy zmianie pakowanego produktu. Maszyna może współpracować z różnymi systemami dozowania produktów takimi jak wagi wielogłowicowe, wagi liniowe, dozowniki objętościowe lub śrubowe. Urządzenie sterowane jest sterownikiem Allen Bradley i wyposażone w podciśnieniowe pasy ciągnące folię. Szczęki zgrzewające oraz pasy presuwu folii napędzane są przez niezależne serwo silniki.

Po więcej informacji skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej

Systemy buforowania produktów

Użycie wysoko wydajnych linii produkcyjnych, pracujących w trybie ciągłym wymaga takiej organizacji produkcji, aby w razie konieczności zatrzymania linii pakującej, wychodzące z maszyn procesowych produkty można było przez określony czas przechować i wprowadzić do linii pakującej po jej ponownym uruchomieniu. W ofercie SACMI Packaging & Chocolate znajdują się różne rodzaje buforów, których zadaniem jest zapewnienie ciągłości pracy linii i przez to zwiększenie jej efektywności. W zależności od dostępności miejsca proponujemy bufory gondolowe oraz przepływowe typu FIFO ( first in first out) oraz FILO ( first in last out). Wszystkie urządzenia są łatwe w obsłudze dla operatorów, ich konstrukcja gwarantuje dostęp do kluczowych podzespołów przez co maszyny łatwo utrzymać w czystości. Pojemność bufora zależna jest od wielkości produkcji. Nasz dział inżynieryjny analizuje dokładnie dostępne na produkcji miejsce, aby dobrać odpowiedni system buforowania, który eliminując niepotrzebne straty produktów znacznie podniesie efektywność pracy całej linii.

Automatyczna dystrybucja produktów

Równie istotnym co maszyna pakująca elementem kompletnej linii jest właściwie dobrany system dystrybucji produktu, który ma za zadanie rozprowadzić produkt do znajdujących się aktualnie w produkcji urządzeń pakujących. Zróżnicowanie warunków produkcyjnych i dostępnego w zakładach miejsca sprawia, że szczególne istotna staje się możliwość indywidualnego zaprojektowania systemu odpowiednio do potrzeb klienta. Proponowane przez SACMI Packaging & Chocolate systemy dostosowywane są do ułożenia produktów na przenośnikach końcowych linii procesowych i mogą obsługiwać produkty przychodzące w rzędach jak również chaotycznie rozłożone na przenośniku. Systemy zbudowane są w oparciu o różnego typu przenośniki, stacje przekazywania, układy wyrównywania lub separowania rzędów, napędzane szykany i inne elementy, które każdorazowo dobierane są do właściwości produktu. Setki zrealizowanych projektów pozwoliły nam nabrać doświadczenia przy wykonywaniu systemów dystrybucji również do nietypowych i delikatnych wyrobów.

Serwis


Stawiamy duży nacisk na ciągły rozwój działu serwisu, który zbudowany jest w oparciu o fabrycznie przeszkolonych techników wykonujących instalacje nowych urządzeń i zapewniających obsługę gwarancyjna i pogwarancyjną. Dzięki dostępowi do części zamiennych serwis Sacmi Packaging & Chocolate Sp. z o.o. zapewnia błyskawiczną reakcję minimalizując ryzyko długiego przestoju maszyn w razie awarii.

Kontakt do serwisu

e-mail: serwis@sacmi.com.pl,
tel: +48 123957502

Części zamienne

e-mail: czesci@sacmi.com.pl,
tel: +48 123957502