Pakowanie

Formierki do kartonów


W ramach grupy SACMI funkcjonuje dział, który od lat produkuje maszyny do formowania kartonów i tacek kartonowych. Urządzenia w szczególności zainteresują przedstawicieli branży piekarniczej, owocowo warzywnej czy mleczarskiej w których tego typu kartony i tacki znajdują najszersze zastosowanie.

Działanie formierki polega na tym, że płaski karton za pomocą sekcji ssawek pobierany jest z poziomego magazynku a następnie układany jest pomiędzy zabierakami zainstalowanymi na łańcuchu, transportującym karton do strefy aplikacji kleju. Następnie płaski karton przekazywany jest do stacji formowania, gdzie w celu dokładnego wykonania gotowego produktu jest precyzyjnie centrowany. W dalszej części cyklu martyca wyciska odpowiednią formę kartonu przy jednoczesnym ukształtowaniu i sklejeniu boków kartonu. Górne klapki kartonu formowane są przy pomocy 4 pneumatycznych cylindrów- każdy dedykowany jest dla jednego rogu kartonu. Odpowiedzialnym za automatyczne sterowanie całym cyklem jest sterownik PLC z kolorowym wyświetlaczem, który może zapamiętać do 80 programów formowania.

Ze względu na szeroką gamę dostępnych modeli maszyn prosimy o kontakt z nami w celu ustalenia dokładnie jaki karton lub tacka maja być wykonane tak abyśmy mogli dobrać odpowiedni model maszyny.

formierki do kartonów

Serwis


Stawiamy duży nacisk na ciągły rozwój działu serwisu, który zbudowany jest w oparciu o fabrycznie przeszkolonych techników wykonujących instalacje nowych urządzeń i zapewniających obsługę gwarancyjna i pogwarancyjną. Dzięki dostępowi do części zamiennych serwis Sacmi Packaging & Chocolate Sp. z o.o. zapewnia błyskawiczną reakcję minimalizując ryzyko długiego przestoju maszyn w razie awarii.

Kontakt do serwisu

e-mail: serwis@sacmi.com.pl,
tel: +48 123957502

Części zamienne

e-mail: czesci@sacmi.com.pl,
tel: +48 123957502