Pakowanie

Formierki do kartonów


W ramach grupy SACMI funkcjonuje dział, który od lat produkuje maszyny do formowania kartonów i tacek kartonowych. Urządzenia w szczególności zainteresują przedstawicieli branży piekarniczej, owocowo warzywnej czy mleczarskiej w których tego typu kartony i tacki znajdują najszersze zastosowanie.

Działanie formierki polega na tym, że płaski karton za pomocą sekcji ssawek pobierany jest z poziomego magazynku a następnie układany jest pomiędzy zabierakami zainstalowanymi na łańcuchu, transportującym karton do strefy aplikacji kleju. Następnie płaski karton przekazywany jest do stacji formowania, gdzie w celu dokładnego wykonania gotowego produktu jest precyzyjnie centrowany. W dalszej części cyklu martyca wyciska odpowiednią formę kartonu przy jednoczesnym ukształtowaniu i sklejeniu boków kartonu. Górne klapki kartonu formowane są przy pomocy 4 pneumatycznych cylindrów- każdy dedykowany jest dla jednego rogu kartonu. Odpowiedzialnym za automatyczne sterowanie całym cyklem jest sterownik PLC z kolorowym wyświetlaczem, który może zapamiętać do 80 programów formowania.

Ze względu na szeroką gamę dostępnych modeli maszyn prosimy o kontakt z nami w celu ustalenia dokładnie jaki karton lub tacka maja być wykonane tak abyśmy mogli dobrać odpowiedni model maszyny.

Serwis


Stawiamy duży nacisk na ciągły rozwój działu serwisu, który zbudowany jest w oparciu o fabrycznie przeszkolonych techników wykonujących instalacje nowych urządzeń i zapewniających obsługę gwarancyjna i pogwarancyjną. Dzięki dostępowi do części zamiennych serwis Sacmi Packaging & Chocolate Sp. z o.o. zapewnia błyskawiczną reakcję minimalizując ryzyko długiego przestoju maszyn w razie awarii.

Kontakt do serwisu

e-mail: serwis@sacmi.com.pl,
tel: +48 123957502

Części zamienne

e-mail: czesci@sacmi.com.pl,
tel: +48 123957502